Kā izvēlēties velosipēdu?

Velosipēdu veidi

Lai noskaidrotu, kāda veida velosipēds jums ir piemērots, vispirms ir jāzina, kur braukt ar tevi: uz ietves, netīrumiem vai abiem. Daži velosipēdi ir izgatavoti speciāli noteikta veida izjādes virsmai, bet citi ir daudzveidīgi, ka, iespējams, ar ātru riepu maiņu, tos var vadīt vairāk nekā vienā kategorijā.

Ir trīs galvenie lēmumu pieņemšanas punkti:

Velosipēdu veidi: pareizais velosipēdistu veids lielā mērā ir atkarīgs no tā, kur jūs plānojat braukt.

Velosipēda īpašības un detaļas: lietas, piemēram, piekare, pārnesumi un bremzes, nosaka, kā darbojas velosipēds.

Velosipēds piemērots: kad esat sašaurinājis meklēšanu, ir svarīgi pārliecināties, vai velosipēds jums der pareizi.

Ceļu velosipēdi ir piemēroti dažādiem lietojuma ceļiem, tostarp fitnesa izjādes, braukšana pa visu ceļu, tālsatiksmes / notikumu braucieni, braucieni un braucieni. Viņiem parasti ir viegls piltuves stūres, kas izliekas uz leju, liekot jums aerodinamisko stāvokli, padarot to par labu izvēli, ja vēlaties iet ātri vai visvairāk rūpēties par efektīvu enerģijas pārnešanu, lai velosipēds varētu pārvietoties uz priekšu. Viņi arī ļauj lielāku skaitu izjādes un rokas pozīcijas nekā velosipēdus ar plakanajiem bāriem. Viņu aerodinamiskā izjādes pozīcija (noliekta pie jostasvietas) var radīt lielāku slodzi uz muguras, ja jums ir mazāk elastīga.

Ceļu velosipēdiem ir dažas specializētas kategorijas:

Sacīkšu velosipēdi: šie vieglas un aerodinamiskas velosipēdi ir veidoti, lai ātri pārvietotos uz dzīvokļiem un uzņemtu kalnus sacensību dienā vai grupas braucienos kopā ar draugiem. To rāmji parasti izgatavoti no oglekļa šķiedras vai alumīnija, un tiem ir plānots dizains, kas ir paredzēts pēc iespējas vieglākam. Sacīkšu velosipēdiem parasti ir agresīva ģeometrija ar stāviem leņķiem, kas viņus ātri ieslēdz.

Izturības velosipēdi. Izturības velosipēdiem ir daudz sacīkšu velosipēdu veiktspējas īpašību, bet ar rāmja ģeometriju, kas nodrošina ērtāku braukšanas stāvokli. Tie parasti ir garāki galvas mēģeni, vieglāki (zemāki) leņķi un slīpās augšējās caurules, kas paredzētas, lai samazinātu stresu uz muguras un kakla. Viņiem bieži vien ir arī lielāka izmēra riepu klīrenss daudzpusīgumam un maigāka, ērtāka braukšana. Dažiem izturības velosipēdiem ir plakanie stūri, tiem, kas dod priekšroku vairāk braukšanas stilam.

Cyclocross velosipēdi: Cyclocross velosipēdi ir viegls, tomēr pietiekami stingri, lai risinātu ekstremālos velosipēdu sacīkšu apstākļus (kas ietver braucējus, kuri brauc apkārt ap kursiem, kas var ietvert segas, netīrumu takas un zāles). Lielākajai daļai velosipēdu no velosipēdiem ir pusautomātiskas riepas, lai risinātu reljefa problēmas.


Touring Bikes: Touring bikes ir dažas tweaks uz tradicionālo ceļa velosipēdu dizains, kas padara tos ideāli tālsatiksmes velosipēdu ekskursijas. Tie ir konstruēti ar izturīgiem rāmjiem, kas spēj uz priekšu un aizmugurējiem bagāžniekiem pārvadāt smagas kravas, un aprīkoti ar vairākiem piestiprināšanas punktiem, lai jūs varētu pievienot plauktus, spārnus, ūdens pudeles, sūkņus, gaismas un daudz ko citu. Daudziem tūristu velosipēdiem ir garāka riteņu bāze (attālums starp diviem riteņu rumbas), salīdzinot ar citiem ceļa velosipēdiem, un tiem parasti ir zemāks smaguma centrs, tādēļ tie ir vieglāk kontrolējami. Daudziem tūristu velosipēdiem ir arī disku bremzes, lai uzlabotu apstāšanās jaudu, vienlaikus transportējot smagās slodzes uz neapbruņotu virsmu.

Tuvo velosipēdu laikā jūs atradīsiet ceļojošos velosipēdus un piedzīvojumu tūristu velosipēdus, kas tiek veikti, lai apstrādātu grants ceļus ar plašu vai pusloku riepām.