Kalnu velosipēdi

Kalnu velosipēdi, kas izstrādāti ar triecienu absorbējošām funkcijām un labām bremžu sistēmām, var apstrādāt netīrumu takas un klintis, saknes, izciļņus un ritus, kas ir ar tiem. Tie parasti ir aprīkoti ar zemākiem pārnesumiem nekā lielākā daļa ceļu velosipēdu, lai labāk apstrādātu stāvāku reljefu.

Ir vairākas kalnu velosipēdu kategorijas:

Velomaršruti: tas ir neapšaubāmi visizplatītākais kalnu riteņbraukšanas stils, jo kategorija nav balstīta uz kādu konkrētu sacīkšu veidu. Ja jūs interesē satikties ar draugiem vietējā sacensībā un braucat ar kāpnēm un kāpnēm, tad tas ir jums stils. Šīs kategorijas velosipēdi novieto vienādu uzsvaru uz jautrību, efektivitāti un saprātīgu kopējo svaru.

Tipiski specs: 120-140mm balstiekārtas; 67-69 ° galvas loka leņķis

(Apturēšanas ceļš ir kustības lielums, ko piedāvā velosipēds priekšējā un aizmugurējā balstiekārta. Galvas mēģenes leņķis ir leņķis, kad galvas mēģene veidojas ar zemi. Garāks virsgaismas leņķa leņķis parasti norāda, ka velosipēds ātrāk pagriezies un labāks kāpt . Slacker (zemāks) leņķis parasti norāda, ka velosipēds nodrošinās lielāku stabilitāti pie liela ātruma, bet arī neuzkāps.)

Crossland Bikes: Šis izjādes stils parasti nozīmē izjādes ātri, ar uzsvaru uz kāpšanas prasme. Attālumi atšķiras tikai no dažām jūdzēm līdz 25 plus, un velosipēdi parasti koncentrējas uz efektivitāti un zemu svaru. Šie velosipēdi var būt lieliski, ja jūs plānojat iegūt konkurētspēju vai vēlētos, lai brauciens ar savām vietējām takām.

Tipiski specs: 80-100mm piekares ceļojums; 70-71 ° uzgaļa leņķis

Tauku velosipēdi: liela izmēra riepas no 3,7 līdz 5 metriem platumā sniedz šo velosipēdu lielisku vilkmi un ir optimāli braukšanai smiltīs vai sniega apstākļos. Plašas riepas ir atlaidinoši piedodošas, kad braucat pa neapstrādātu reljefu.
Visu kalnu velosipēdi. Padomājiet par kalnu braucieniem kā uz steroīdiem izbraucamo taku, ar lielākām kāju degošām kāpnēm, ilgākām, sliktākām nogāzēm un vairākām tehniskām iezīmēm – gan mākslīgām, gan dabiskām. Velosipēdi visiem kalnu izjādēm ir veidoti, lai veiktu labus stāvus nokrišņus, vienlaicīgi arī pietiekami viegls un viegls, lai varētu pacelties kalnā.

Tipiski specs: 140-170mm balstiekārtas; 65-68 ° uzgaļa leņķis

Downhill / Park Mountain Bikes: Lielākoties braucot ar liftu apkalpotiem velosipēdu parkiem, šie velosipēdi netiek pārdoti REI. Kalnu velosipēdi ir lieli un izturīgi, un braucēji apģērbjas pilnas sejas ķiveres un ķermeņa bruņas, jo tie sastopas ar leciem, bermām, akmens dārziem un koka kāpnēm.

Tipiski spec: 170-200 + mm balstiekārtas; 63-65 ° uzgaļa leņķis.

Uzziniet vairāk par kalnu velosipēdiem mūsu rakstā Mountain Bikes: Kā izvēlēties.

Hibrīdie velosipēdi
Kombinējot kalnu, ceļu un tūrisma dizainu, hibrīdie velosipēdi noslaucīja īpašas iezīmes, lai izveidotu visurgājējos velosipēdus ar plašu lietojumu klāstu. Parasti jūs saņemsiet vieglus, ātrus ceļa velosipēdu riteņus, kas sajaukti ar kalnu velosipēdu ātro pagriezienu, kā arī komfortu ar plīša seglu vai pat šoku absorbējošu dakšu. Viņi parasti apvieno plakanu bāru un braukšanu ar “head-up”, lai komfortu un labāku skatu, braucot ar satiksmi. Daži hibrīdie velosipēdi ir aprīkoti ar disku bremzēm, kas piemērotas bremzēšanai, kamēr velosipēds brauc jebkurā laikā. Daudziem komerciālajiem modeļiem ir plaukti, apgaismes sistēmas vai spārni.

Nav divu hibrīdu velosipēdu, kas ir vienādi, tāpēc meklējiet velosipēdu, kas aprīkots ar funkcijām, kas padara to piemērotu tā brauciena tipam, kuru plānojat veikt.